Svornost a písečtí hasiči podpořili srbské děti v Kosovu

Kluci bez rodicu v Gracanici (Kosovo)

Na výzvu sdružení Přátel Srbů na Kosovu se sdružení Svornost společně se sdružením dobrovolných hasičů – Záchranářů Písek připojilo k vánoční sbírce pro děti a sirotky kosovských Srbů. Děti žijí v uprchlickém táboře kosovské Gračanice pro Srby a Romy, vyhnaných ze svých domovů v Obiliće při pogromu na nealbánce v březnu 2004.
Místní podmínky jsou pro děti velmi tvrdé. Jihočeská regionální organizace občanského sdružení Svornost a SDH Záchranáři Písek, se připojily k rychlé vánoční sbírce pro děti a sirotky Srbů v Kosovu. Od pondělí 17. prosince 2012 do úterní půlnoci bylo možno odevzdat na sběrném místě v Písku materiální dary.
Během dvou dnů bylo nashromážděno přes pět pytlů zánovního, teplého oblečení, dvě tašky hraček a jedna bedna sladkostí v hodnotě 800,- Kč. Vybrané dary jistě budou dětem k užitku, což potvrdil jeden z píseckých hasičů, který zná potřeby tamních lidí, jelikož již roce 2005 navštívil Kosovo společně s humanitární výpravou organizace ADRA.
Někteří dárci přispěli hotovostí na konto humanitární organizace „Majka devet Jugovića“, která vylepší dětem v Kosovu pravoslavné Vánoce. Věcné dary byly předány ve středu 19. prosince 2012 v Praze, do rukou zástupců sdružení Přátel Srbů na Kosovu. Dle jejich vyjádření byly dary nad očekávání, cituji: „čekali jsme jednu, dvě igelitky jako jinde. Ne tolik. A vůbec ne banánovou bednu plnou sladkostí.“

Tímto chceme poděkovat všem dárcům za jejich vánoční pomoc srbským dětem!
Za členy sdružení Svornost, hasičů a jejich přátele.

Aleš Procházka,
předseda RO jižní Čechy, o.s. Svornost

Tento příspěvek zařazen v rubrice Akce, dobročinné, Jihočeský, Kraje. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam