Shromáždění na podporu Státu Izrael – 18.října 2015, Praha

SAM_5623Dne 18. října 2015 proběhlo na Václavském náměstí v Praze shromáždění na podporu Státu Izrael. U této události samozřejmě nemohla chybět ani Svornost. Vždyť to není tak dávno, co naše sdružení veřejně deklarovalo podporu státu Izrael při ochraně vlastního obyvatelstva a uspořádalo v Písku přátelské setkání na jeho podporu. 
Akce, která trvala více jak hodinu, byla zahájena hymnami Česka a Izraele, a nahrávkou pozdravu hlavního chazana izraelské armády podplukovníka Shaie Abramsona pro účastníky tohoto shromáždění. Poté již následovaly projevy zástupců spolků, které událost organizovaly. Řečníci především zdůrazňovali právo Izraele na obranu před útoky teroristů, kteří bezcitně vraždí civilní obyvatelstvo, především ty, kteří se nedokážou sami bránit – děti a staré lidi. Také zazněla kritika neobjektivních zpráv různých médií.
Silný pocit v nás zanechal projev prof. Alexandra Frieda, rodáka z Podkarpatské Rusi, který přežil tři koncentrační tábory i pochod smrti. Připomněl zvlášť výborné vztahy mezi Čechy a Izraelci a odhodlání Židů bránit svou vlast. Na závěr byla přednesena modlitba za stát Izrael a zazpívány tradiční i moderní izraelské písně, které roztančily většinu zúčastněných.
Jsme rádi, že osud současného Státu Izrael není nám Čechům lhostejný, neboť byla to od počátku naše republika, která Izraelcům svou aktivní podporou dopomohla k samostatnému židovskému státu.

Tento příspěvek zařazen v rubrice Akce, hl.m.Praha, Kraje, společenské. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam