Svornost na Legiovlaku – 16. a 20. září 2015, Č. Budějovice

SAM_5502V polovině září 2015 přijelo legionářské muzeum na kolejích - Legiovlak na českobudějovické Hlavní nádraží. Deset zrekonstruovaných vagonů představuje život a boj legionářů na Transsibiřské magistrále během první světové války.
Ve středu 16.9.2015 se konalo slavnostní otevření expozice na které byla pozvána i Svornost. Jsme rádi, že jsme u této jedinečné akci mohli být, potěšila nás i slova předsedy Jihočeské krajské jednoty ČsOL pplk. v.z. Milana Čajdíka, který naše sdružení uvedl ve svém projevu. Svornost při této příležitosti svou přítomností zastupoval Pavel Fajtl.

Absenci na oficiálním zahájení si ostatní jihočeští členové Svornosti vynahradili prohlídkou celého Legiovlaku o pár dní později, v neděli 20. září. V tento den, kromě samotného legiovlaku, byla k vidění i parní lokomotiva a členové místních klubů vojenské historie v dobových uniformách, především prvorepublikové československé armády. Prohlídku pro návštěvníky zajišťovali samotní členové Československé obce legionářské oděni ve stejnokrojích našich legionářů na Rusi.

Tento příspěvek zařazen v rubrice Akce, Jihočeský, Kraje, společenské. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam