Po beskydských vrcholech – Bahenec

okolí BahencePokud plánujete turistické výlety v Beskydech, tak snad oceníte náš seriál příspěvků o vrcholech v Moravskoslezských Beskydech, turistických trasách, zajímavostech, které byste neměli minout, případně chatách, kde najdete nejen dobré jídlo, ale i ubytování. Jako přidanou hodnotu vám nabízíme fotogalerii z cesty, tak jak jsme ji absolvovali my sami.

Pro tentokrát jsme si pro Vás připravili obzvlášť zajímavé místo – Bahenec, který se nachází v katastru obce Písek na Frýdeckomístecku. Kromě velice pěkné krajiny vám toto místo může nabídnout pivní lázně, přírodní rezervaci Plenisko s pralesem původního lesního porostu anebo jen výchozí bod pro další výlety.

Cestu na Bahenec vám doporučujeme absolvovat z obce Písek a poté použít cyklotrasu č. 6086 (tím chceme samozřejmě upozornit,že výlet se dá snadno zvládnout i na kolech). Trasa má zhruba 7 km, celou dobu vede po asfaltové cestě, z velké části lesem. Trasa je nenáročná a vhodná i pro rodiny s dětmi. Po dvou hodinách se přiblížíte k vrcholu, ale ještě předtím si nenechte ujít Oboru na Bahenci, kde můžete vidět „vysokou zvěř“. Nad chatou se nachází osada Bahenec a po červené trase, asi po jednom kilometru, můžete navštívit i přírodní rezervaci Plenisko. Původní horská chata se před několika málo lety přeměnila v pivní lázně, takže každý fanda pěnivého moku si může vyzkoušet i báječnou koupel.

Autor: David Kohut

Tento příspěvek zařazen v rubrice Moravskoslezský, sportovní. Bookmark the permalink.

One Response to Po beskydských vrcholech – Bahenec

  1. Liba says:

    Ano, vypadá to, že sedm km není nic moc, ale taky je nutné připomenout, že jsme jeli až z domu, tedy cesta byla celkem nějakých 35km, a taky, že těch sedm km na Bahenec je opravdu pouze do kopce, a to na většině úseků hodně do kopce. Cestu nahoru kolmo bych rodinám s dětmi nedoporučila. Jistě tato rada byla míněna pro pěší, že? Jinak opravdu moc pěkný výlet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam