Zimní romance v Beskydech – 23. ledna 2010

Možná to bylo mrazivé počasí nebo prostě jen lenost, ale na parkovišti u přehrady Šance se nás sešly celé tři kusy, všichni zástupci naší famílie: já, David a naše fenka Lokinka, která si to celou dobu opravdu užívala, válela se ve sněhu a vůbec jí oněch mínus 15 nevadilo. Však má taky krásný hustý kožich!
Původně jsme se měli vydat na vrchol Smrk (1276m), ale vzhledem k malému počtu účastníků (počet povolených ztrát by pravděpodobně přesáhl počet účastníků) a navíc k neprošlapané cestě, jsme od tohoto ambiciózního plánu upustili a udělali si jen pěknou procházku v okolí přehrady.
Snad za teplejšího počasí se nám podaří tento výlet opravdu uskutečnit.
Pro ty, jež se chtějí nechat nalákat na příští pokus, poskytnu několik informací o přehradní nádrži Šance, která byla vybudována v letech 1964-1969 (dokonce za pomoci dokonce mé vlastní maminky, která tam musela na brigádu). Přehrada se nachází u obce Staré Hamry na řece Ostravici a poskytuje pitnou vodu pro město Frýdek-Místek a Ostravsko. Přehradní kamenná hráz je sypaná a má 65 metrů na výšku, 342m na délku a může zadržet až 57 miliónů kubíků vody. Plocha nádrže je 336 ha a jezero je dlouhé 7,6 km. Pokud máte zájem se zde okoupat, tak vás musím zklamat, protože to není povoleno, stejně jako provozování jakkékoliv rekreační a sportovní činnosti. Prostě žádná zábava. Nicméně okolí je velmi pěkné, lesy, kopce, vše vhodné pro turistiku. Proto vás všechny vřele zveme na druhý pokus o zdolání hory Smrk.
Za RO Severní Morava Liba

Tento příspěvek zařazen v rubrice Akce, Moravskoslezský, sportovní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam