Výzbroj a výstroj československých legií, 1.- 30. října 2014 – České Budějovice

Vystava-Legie-CB-Svornost-Rijen2014
K 100. výročí zahájení Velké – první světové – války, v rámci projektu Československé Obce Legionářské – Legie 100, pořádá sdružení Svornost, ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou a Gymnáziem Česká, v Českých Budějovicích výstavu – Výzbroj a výstroj československých legií.

Výstava představuje pomocí fotografií s popisky výzbroj a výstroj československých legií v Rusku, Francii, Itálii, Srbsku, ale také stejnokroje britské, kanadské a americké armády, ve kterých sloužilo mnoho Čechů a Slováků.

Svornost chce touto formou, především mladým generacím, přiblížit dějinné úlohy zakladatelů samostatného československého státu a v neposlední řadě jim připomenout, že naši legionáři nasazovali své životy nejen na frontách první světové války a po ní, ale významnou měrou se podíleli i na aktivním odporu proti německým okupantům v průběhu druhé světové války.

Výstava v Českých Budějovicích je v termínech:

1. – 15. října 2014 – Filosofická fakulta a rektorát Jihočeské univerzity, ul. Branišovská 31a
16.-30. října 2014 – Gymnázium Česká, ul. Česká 64

Svou účast můžete potvrdit na Facebooku.

Tento příspěvek zařazen v rubrice Pozvánky. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam