Výstava k 100. výročí 1. sv. války: Výzbroj a výstroj čs. legií – říjen 2014, Č. Budějovice

SAM_2965K 100. výročí zahájení První světové války, v rámci projektu Československé Obce Legionářské – Legie 100, uspořádalo sdružení Svornost, ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou a Gymnáziem Česká, v Českých Budějovicích výstavu – Výzbroj a výstroj československých legií.
Výstava byla po celý říjen 2014 dostupná široké veřejnosti na dvou místech v Českých Budějovicích. Nejprve do poloviny října na Filosofické fakultě a rektorátu Jihočeské univerzity, následně do konce měsíce na Gymnáziu Česká.
Slavnostní vernisáž této unikátní výstavy proběhla ve středu 8. října 2015 za účasti rektora Jihočeské univerzity prof. Libora Grubhoffera, předsedy Jihočeské regionální organizace sdružení Svornost Aleše Procházky a předsedy Jihočeské krajské jednoty ČsOL pplk. v.z. Milana Čajdíka.
Záměrem výstavy bylo, především mladým generacím, přiblížit dějinné úlohy zakladatelů samostatného československého státu a v neposlední řadě jim připomenout, že naši legionáři nasazovali své životy nejen na frontách první světové války a po ní, ale významnou měrou se podíleli i na aktivním odporu proti německým okupantům v průběhu druhé světové války. Vzhledem k vysoké účasti návštěvníků je zřejmé, že účel byl splněn.

Svornost

Tento příspěvek zařazen v rubrice Akce, Jihočeský, Kraje, kulturní, společenské. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam