Svíčka pro Jiřího „Regi“ Schamse – 15. ledna 2015, Písek

SAM_3572Ve čtvrtek 15. ledna 2015 se z iniciativy členů Svornosti, uskutečnilo v Písku pietní shomáždění k uctění památky válečného veterána, příslušníka elitní jednotky SOG, nadpraporčíka v. v. Jiřího „Regi“ Schamse, se kterým se v Praze téhož dne konalo poslední  rozloučení s nejvyššími vojenskými poctami.  V úvodu pietní vzpomínky seznámil s životní dráhou nadpraporčíka „Regi“ Schamse Lukáš Nebes, kterého doplnil bývalý armádní důstojník Ing. Jaroslav Pospíšil.
Vrcholem pietního setkání byla modlitba z úst faráře Církve československé husitské, Vojtěcha Pekárika. Po ní přítomní zapálili svíčky a věnovali Regimu tichou vzpomínku.
Za zmínku stojí věkový rozdíl mezi dříve narozenými bývalými vojáky z povolání a členy sdružení Svornost – pětašedesát let!
Iniciativu organizátorů  akce v Písku osobně ocenila manželka Jiřího „Regi“ Schamse, vojáci ze Strakonického pluku a také účastníci několika vojenských misí.  Jeden z nich to vyjádřil takto:  „Jiří byl od počátku založení SOG s bratrancem Milanem Štěrbou. Byl u něj ve skupině. Bohužel týden po zveřejnění karikatur „mohameda“ v novinách v Dánsku provedl muslimský terorista  z Německa atentát odpálením se na tržišti. Naši kluci doprovázeli dánské vojáky SIMIC na jednání s místními. Bratranec zemřel na místě, bylo mu  35 let. Tuto tragickou událost si připomínáme stále a vzpomeneme na všechny kluky co položili životy při plnění povinností pro vlast (a to není klišé). Díky, že jste uctili vzpomínkou. Býval bych se také dostavil, ale sloužil jsem.“

Regi, nezapomeneme!

Tento příspěvek zařazen v rubrice Akce, Jihočeský, Kraje, společenské. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam