Otázky a odpovědi

Jaké výhody mi členství nabízí?

1) Dostaneš se mezi lidi podobného ražení, s kterými budeš sdílet podobné hodnoty jako přátelství, láska ke své zemi, zájem o sport, kulturu a sebevzdělávání . Vedle toho se klade i velký důraz na charakterové a morální vlastnosti členů, jakožto poctivost, sebeobětování, věrnost, odvahu apod.
2) Prostřednictvím této organizace budeš třeba moci lépe ovlivňovat dění ve své zemi. Všichni totiž velmi dobře víme, že jednotlivec toho sám mnoho nezmůže. Zato jasně profilovaná skupina s pevnou členskou základnou může mnohem snadněji lobovat za své zájmy (de facto zájmy naší země).
3) V současnosti již umíme zajistit finanční prostředky na svou činnost i z jiných zdrojů, než z členských příspěvků. Členové Svornosti se tedy budou moci účastnit akcí za nižších finančních nákladů než by bylo v běžném životě.
4) Dále poukazujeme  na vysokou odbornost mnoha našich členů. Pokud vycházíme z toho, že lidi ve Svornosti apriori spojuje přátelství, tak považujeme za samozřejmé vypomáhat si navzájem i v oblasti kontaktů a poradenství v rámci běžného života (právní, technické i jiné otázky).

Jaká jsou ideová východiska Svornosti?

Stmelovacím prvkem je vlastenectví, které v současném globalizovaném světě ustupuje ze svých pozic. Sounáležitost s vlastním národem, kulturou, tradicemi a historií chápeme (na rozdíl od mnoha jiných) jako jednoznačně pozitivní akt a jako alternativu dnes velmi aktuálnímu multikulturalismu. Naopak nelze vlastenectví slučovat s šovinismem a slepou nenávistí. Mnoho českých a moravských hrdinů totiž padlo za oběť nacismu a komunismu, proto tyto ideologie logicky považujeme za nepřijatelné ba přímo nepřátelské.

Jak se stát členem?

Jsme otevřená organizace a proto tento proces není nikterak složitý. Kontaktujte příslušnou regionální organizaci nebo centrální email.  Ozvou se Vám naši zástupci a domluvíte si schůzku. Pohovor je nezbytný, abychom do naší organizace zabránili vstupu podivným existencím, které se často za pojmem vlastenectví ukrývají. Vhodné je zúčastnit se i pár akcí, aby i Vy jste poznali, zda je právě pro Vás Svornost tou pravou volbou. Pak už nic nebrání stát se členem našeho občanského sdružení.

Tento příspěvek zařazen v rubrice otázky a odpovědi. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam