Výzva k volbám do Poslanecké sněmovny, říjen 2013

Vážení členové, příznivci či náhodní návštěvníci webových stránek sdružení Svornost. Jsem přesvědčen, že nadcházející volby rozhodnou o dlouhodobém směřování a systému vládnutí v naší vlasti. Ačkoliv se jedná o předčasné volby, tak výsledek zapůsobí jako katalyzátor pro hlubší a pravděpodobně dramatické změny ve společnosti, kterých budeme svědky v následujících 2-3 letech.

Tím chci apelovat na zodpovědnost každého z nás, aby po velmi zralé úvaze volil strany, které nenabízejí jen líbivé slogany a rychlá řešení současných palčivých témat. Nezapomeňme, že požadujeme-li změnu celé společnosti, tak nesmíme spoléhat na (libo)vůli jedné strany či hůř jednoho Vůdce.

Stát není firma, laboratoř či vězení. Je to ve své podstatě živý organismus tvořený námi – národem, rodinami, občany, kteří se pro blaho širší společnosti vzdávájí některých svých svobod a výměnou očekávají solidaritu a zajištění bezpečnosti.

Bohužel čas od času se nám zdá, že míra bezpečnosti či solidarity je příliš nízká a domníváme se, že odevzdáním dalších svobod se budeme mít lépe.

Nechť je nám období nacistického teroru a komunistické zvůle varováním! Znovunabytá svoboda se zpravidla vykupuje krví našich nejbližších.

Obávám se, že stojíme před dalším historickým milníkem, kdy se výměnou za kus žvance vzdáme více svobody než si teď uvědomujeme. Autoritářská vláda podporovaná korporacemi nám sice může slíbit rychlé a účinné změny, ale za jakou cenu?! Jsem přesvědčen, že se nemáme tak zle, abychom se zaprodali a dobrovolně si nasadili železa.

Běžte k volbám! Volte podle svého nejlepšího vědomí! Nezapomeňte ovšem na všechny, kdož položili v minulosti životy za naši svobodu! Neomezujte svou občanskou aktivitu jen na volby, protože tím se vzdáváte skutečné možnosti něco změnit. Demokracie je o diskuzi, konfrontaci názorů a idejí, hledání shody a cest, jak se dobrat k lepším zítřkům.

Přijde čas, kdy se zbraní v ruce opět povstaneme vůči novodobým tyranům – jsme přeci synové a dcery husitských bojovníků, legionářů a odbojářů.

Braňme svobodu a demokracii a nedovolme, aby nám kvůli zjevným nedostatkům byla svoboda vzata a demokracie přetavena v totalitu.

David Kohut, předseda sdružení Svornost

Tento příspěvek zařazen v rubrice názory. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam