Perunovo hodokvas – 16. dubna 2010 – Plzeň

1_perunovo-hodokvas_60Naše sdružení Svornost se kromě svých jiných aktivit zapojuje i do kulturní činnosti. V porovnání s východočeskou regionální organizací, která věnuje pozornost spíše amatérskému divadlu, u nás v západočeské organizaci dáváme prostor alternativní hudbě. Dva z našich členů jsou členy velmi alternativní kapely s názvem Petr Šlechta a v pátek 16. dubna uspořádali  pro undergroundovou mládež malé setkání se stylovým názvem Perunovo hodokvas. Uskupení Petr Šlechta předvedlo kromě svých známých písní i novinku Perunovo hodokvas, po které byl i celý večer pojmenován.
Původně měly vystoupit tři kapely. Kromě domácího Petra Šlechty i uskupení Komínová tématika a klatovská Vyliž prdel. Komínová tématika na poslední chvíli bohužel odřekla, ale na kvalitu vystoupení to vliv naštěstí nemělo. Předkapela z Klatov nasadila laťku opravdu vysoko. Pro nadšený ohlas publika přidali kromě svých původních písní i několik klasických songů Nirvany a dalších známých kapel. Hvězdou večera byl pak samozřejmě domácí Petr Šlechta. Tato naše kapela hraje zvláštní styl punkrock/Oi a někdy by si hoši zasloužili vlastní hudební směr. Netradiční výběr nástrojů se zastoupením saxofonu, zanechává opravdu unikátní dojem.
Příjemnou stránkou byla výše vstupného, původně oznámených 20,- Kč se vybíralo dobrovolně. Zde opět pomohli přítomní členové Svornosti mezi publikem, kteří se nemalou měrou podíleli na vybraném vstupu, aby tak pomohli uhradit hostující kapele nešťasnou náhodou poškozený hudební nástroj. Několikahodinová zábava pokračovala hluboko do noci. Něco tak neopakovatelného jako byla tato akce doporučuji všem milovníkům alternativní hudby, zážitek je to prostě neopakovatelný. Sláva Perunovi! Sláva!!

pro ilustraci úryvek z textu písně Perunovo hodokvas od skupiny Petr Šlechta: „….. když je po boji a bitva vyhraná, pijou se škopky a je dobra nálada….. Perun to vidí, Perun je rád, začíná Perunovo hodokvas….. Jsi-li pohan přisedni s náma, budeme slavit až do rána….. Perun to vidí, Perun je rád, začíná Perunovo hodokvas….. Budeme tančit, budem se smát…..“

Autor: Šneba (plz)

Tento příspěvek zařazen v rubrice Akce, kulturní, Plzeňský. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam