Debatní večer Víta Bárty s Johnem Bokem – 27. září 2013, Plzeň

vit-barta_john-bok_plzen_2013_2Na FB profilu politické kavárny Partie v Plzni, která je již několik měsíců spojena se jménem a tváří Víta Bárty (předtím to byla dosti apolitická kavárna, co si jakožto rodilý Plzeňák, na rozdíl od pana Bárty, vzpomínám), se objevila upoutávka na Debatu o justiční mafii a Jiřím Pospíšilovi. Jelikož v oblasti práva pracuji, téma mě zaujalo, můj zájem pak znásobilo, když jsem se dále dočetl, že pozvání přijal speciální host, člen spolku Šalamoun, John Bok.

Debata v k prasknutí zaplněné kavárně, povětšinou lidmi důchodového věku, probíhala však nakonec v poněkud jiném duchu. Pokud si dobře vzpomínám, tak jméno exministra Pospíšila padlo v jediném případě, jinak se řeč točila povětšinou kolem osobních zkušeností pana Boka s naší společností a různými orgány či úřady, také v reakci na dotazy z publika hovořil o kauzách jemu známých z činnosti spolku Šalamoun.

vit-barta_john-bok_plzen_2013_1Mám-li hodnotit, pak debata se nesla v korektním duchu, nikdo z účastníků ani z nepřítomných (ex)politiků nebyl urážen ani napadán, bodrá řeč pana Boka navozovala pocit příjemného hospodského klábosení, nikoliv politické debaty. Nepočítám-li rozdávané odznáčky s vyobrazením obličeje primátora Martina Baxy (ODS), pak jedinou agitkou byl výkřik při zakončení debaty z úst p.Boka – neoriginální: „Volte pana Bártu.“ – ovšem s úšklebkem na rtech, který se zdá být, hovoří-li o politicích, Johnu Bokovi vlastní. Spravedlivé je dodat i to, že ani sám Vít Bárta nepojal debatu jako předvolební agitaci, ale střízlivě (úplně ne, poctivě polykal jedno malé plzeňské za druhým) vystupoval v roli moderátora diskuse. Nezažili jsme ani žádnou snahu o vyvedení názorových oponentů, na druhou stranu, nikdo, kdo by vyjádřil vyloženě konfliktní názor, se na místě nenašel.

Osobně bych ovšem více přivítal jiný model pořadu, například ve formě dialogu či názorově otevřenější diskuse více hostů.

Bc. et Mgr. Tomáš Hodys

Tento příspěvek zařazen v rubrice Akce, Kraje, Plzeňský, společenské. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam