Připomeňme si Den válečných veteránů i v „době covidové“

SVORNOST je bohužel nucena, z důvodu současné pandemické situace, zrušit konání tradiční připomínky Dne válečných veteránů u památníku Obětem 1.světové války na Husově tř. v Českých Budějovicích. Přesto vyzýváme veřejnost – nezapomeňte na válečné veterány!

Covid_DVV-2020_img

Připomeňte si je individuálně na Den válečných veteránů, ve středu 11. 11., ale klidně i kdykoliv do konce listopadu. Položte květiny, věneček či symbolický květ vlčího máku u kteréhokoliv pomníku či pamětní desky, které se vztahují k obětem války. Můžete také podpořit novodobé válečné veterány, ať již zakoupením květu vlčího máku u některého z veteránských spolků či zasláním finančního daru ve prospěch jakékoliv sbírky uspořádané ke Dni válečných veteránů.

Pokud se rozhodnete pro tichou vzpomínku u pomníku, pošlete nám, prosím, fotografie z vaší akce na email jizni.cechy@svornost.com, rádi je zveřejníme.

Spolek SVORNOST děkuje všem, kteří si touto netradiční akcí připomenou osudy žijících i padlých vojáků, veteránům všech válek světa. Lidí, kteří válku nezpůsobili, ale přesto se jí museli účastnit.

Tento příspěvek zařazen v rubrice Pozvánky. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam