Den české státnosti na Řípu, 28. září 2010

hora ŘípSešel se rok s rokem a stejně jako loni se i letos členové našeho občanského sdružení Svornost vydali oslavit Den české státnosti na památnou horu našeho národa, na horu Říp. Přes fakt, že část našich členů a příznivců se účastnila odhalení památníku TGM v Českém Těšíně, a že v onen den panovalo opravdu velmi špatné počasí, se na tři desítky českých vlastenců nenechaly odradit a výstup s odhodláním absolvovali.
Po krátkém občerstvení proběhla oficiální část, kde promluvil předseda pražské regionální organizace Svornosti Ing. Padovec, který krátce uvedl historické souvislosti spojené s českými knížaty Václavem a Boleslavem a význam jejich odkazů v dnešní době. Na jeho proslov navázal předseda západočeské organizace Ing. Šneberk, který pohovořil o obrození vlastenectví v evropském kontextu a zdůraznil nezbytnosti základních principů moderního vlastenectví, tj. důraz na tradiční rodinu, preferenci domácí populace před cizinci a opatrnost před agresivním islamismem.

Po ukončení oficiální části se mnoho přítomných zabralo do družného hovoru s přáteli a nikomu nevadil ani lehký deštík. Vše bylo završeno společným obědem pod Řípem. Na závěr nezbývá než poděkovat všem, kteří na akci dorazili a pozdravit vlastence zejména z Plzně, Písku, Prahy, Kolína a dalších míst, jakož i členy společenství Rodná víra.

Ing. T. Kohlschutter, H. Boubínová

Tento příspěvek zařazen v rubrice Akce, společenské. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam