Výstup na Lysou horu – 18. prosince 2011

vystup-na-lysou-horu_18.12.11_07Hory v prosinci přímo vybízejí k nějakému pěknému výletu, blízké Beskydy jsou jasný tip. Ráno jsme v Ostravě nasedli na vlak a s jedním přestupem jsme dorazili na Ostravici. A hurá, zdolat Lysou. Jak všichni víme, letošní zima zatím příliš sněhu nenadělila. Okolí mého domova, není výjimkou, proto sníh na Ostravici byl první, který jsem letos viděl a nebyl jsem sám. Během několikahodinové vycházky jsme si fajn popovídali. Jakmile zmizely stromy, vyhlídka nám umožnila spatřit nepopsatelnou paletu barev západu slunce. Barevná obloha se odrážela od bílého sněhu, který pokrýval celou krajinu kolem nás.

Unavení a trochu vymrzlí jsme si nahoře sedli do místní hospody, abychom se trochu ohřáli. Po krátké pauze a odpočinku nás čekalo milé překvapení, když jsme otevřeli dveře od pohostinství, celá krajina byla pohlcená tmou. V dálce šli vidět světla okolních měst, které na obzoru splývaly s hvězdami. Krásnou noční krajinou jsme se vydali zpět dolů a po dlouhé a velmi náročné cestě, při které se nám zřejmě podařilo sejít z trasy, jsme ušli o pár kilometrů více. Ale stálo to zato. Málo co je tak úžasné, jako česká krajina při západu slunce.

Tento příspěvek zařazen v rubrice Akce, Kraje, Moravskoslezský, sportovní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam