Výlet na Blaník, 20.-22. ledna 2012

všichni se do bufetu v přízemí rozhledny nevešliPo dvouleté přestávce opět proběhla oblíbená zimní víkendová akce pod Blaníkem. Ubytovací kapacita v místním statku byla limitována na 31 míst a je třeba zdůraznit, že zájem ze strany členů našeho sdružení byl obrovský a všechna místa byla rezervována již na konci předchozího roku. Množství členů Svornosti tak svou účast omezilo pouze na sobotu, kdy byl naplánován výstup na samotnou legendární českou horu Blaník, které dominuje rozhledna v podobě husitské hlásky.

Pátek byl věnován společenskému večeru ubytovaných. V sobotu pak „jednodenní“ výletníci a větší část ubytovaných vyrazila nahoru na horu. Následovalo přátelské posezení a společný oběd s pravou českou klasikou v podobě guláše, resp. svíčkové se šesti. Pozdní odpoledne přineslo  sněhovou bouři, která znemožnila návštěvu zříceniny hradu Šelmberka s jeho historicko-řemeslným centrem a z cesty domů části účastníků udělala adrenalinový zážitek.

Pražské Svornosti nezbývá než poděkovat za organizaci a dalším z Hradce Králové, Plzně, Písku, Brna a dalších míst  poděkovat za účast.

(cw)

Tento příspěvek zařazen v rubrice Akce, Kraje, společenské, sportovní, Středočeský. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam