Víkend v Nových Mlýnech

novemlyny_04O minulém víkendu jsme vyrazili do Nových Mlýnů. Okolí stejnojmenných vodních nádrží, nad kterými se vypínají Pavlovské vrchy, přímo lákají k návštěvě. V pátek večer, potom, co jsme se ubytovali, jsme se šli podívat k vodě. Srpnové dny už jsou kratší, takže večerní slunce nás do vody nehnalo. Což bylo jediné štěstí, protože komárů bylo u vody až příliš.

Navečer jsme se setkali s ostatními, kteří přijeli z větší dálky, a dohodli jsme plán na druhý den. Nakonec padla volba na Dívčí hrady a Lednicko-valtický areál.

Druhý den dopoledne jsme se vydali do nedalekého Pavlova, odkud vede cesta na Dívčí hrady. Cestou vzhůru se nám naskytl pěkný výhled na místní vinohrady táhnoucí se dolů ke břehům novomlýnských nádrží. Cesta se záhy stočila do pěkného lesa, který nám v sílícím slunci poskytl stín. Vrch Děvín je sice nejvyšší v okolí, i tak jsme ale strmou cestou vzhůru ušli docela rychle. Ze zříceniny středověkého hradu je krásný výhled do širého okolí.

Pomalu se přiblížil čas oběda, na který jsme jeli do Lednice. Je dobré vědět, že ačkoli je většina parkovišť nedaleko zámku placená a boční ulice jsou vybaveny zákazy vjezdu mimo místních, na druhé straně obce taková omezení nemají.

Samotný lednický zámek jsme nenavštívili, prošli jsme však část zámecké zahrady, a především přilehlý park s rybníkem a kanály, který je snad působivější než sama zahrada. Dominantou parku je jediný minaret na našem území, za pozornost stojí i vítězný oblouk a zajímavé torzo akvaduktu. Pěkný pohled je také na kanály z dřevěných mostků. Jelikož jde o stojatou vodu, doprovázejí jej i za slunného odpoledne dotěrní komáři, takže i sem je radno vyrazit s repelentem.

Na závěr odpoledne jsme zhlédli pěkné představení s dravými ptáky, které východně od zámeckého rybníka pořádá společnost Zayferus.

Po návratu do Nových Mlýnů jsme povečeřeli. V neděli jsme již čerství vyrazili zpět k domovu. Těšíme se však na další návštěvu tohoto pěkného kraje.

Autor: #Tom

Tento příspěvek zařazen v rubrice Jihomoravský, sportovní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam