Večer legend – 18. září 2010, Olomouc

vecer_legend_2010_1Na Večer legend vyrážím s přítelkyní přibližně v sedm hodin večer. První zádrhel se objevil poté, co jsem zjistil, že klub s názvem „15 minut“ je přesídlen, takže jsme si udělali procházku po překrásné podvečerní Olomouci. Do klubu jsme dorazili před osmou, kdy se pomalu začali trousit i první návštěvníci. Jelikož se teprve začaly připravovat bicí, tak jsme se občerstvili a setkali se s potenciálníni zakládajícími členy nové RO pro střední Moravu. Prohodili jsme i několik slov s přáteli, s kterými jsme se neviděli léta.

Na pódium jdou první The Frustrators, kteří hrají surf rock’n'roll. O tomhle stylu jsem slyšel poprvé, ale na podmalování rozhovorů a pití paráda. Kapela je obohacená o saxofon a hrají takový rock à la Pulp Fiction, takže jistě nenudili. Kdo by měl zájem si je poslechnout, může tak učinit na jejich stránkách na Bandzone. Druhý zádrhel se objevil, když jsem zjistil, že další den musím nečekaně řídit, takže zbytek večera pouze na kofole. To mě ale neodradilo si pořádně užít zbytek koncertu.

Po zhruba 45 minutách je vystřídali již očekávání Hubert Macháně. Hned na úvod zazněl vál „Metr píva“ a publikum se pořádně rozproudilo. Co vál, to pecka, takže to pod pódiem neustále vřelo. Bavil naprosto celý klub, lidé zpívali sborově. Další pecky, které hráli, byly například „Plnou nádrž“, „Schizofrenie“, „Ty máš šíleně zvadlý vnady“, „Mordbiogest“, „Hoja hou“ a „Hubert Macháně“, která byla ještě zopakovaná, když se nechala kapela vytleskat zpět. Po jejich vystoupení se kecalo a popíjelo s kytaristou, takže co více si přát – parádní muzika, parádní lidi. Po nich nastoupila slovenská punková legenda Extip, která hraje dost let jako Huberti, tak předvedla parádní vystoupení. Já mám od nich strašně oblíbenou „Ryby“, která také zazněla. Publikum se také velmi bavilo, ale to jsme se už dost znaveni připravovali na odchod.

Co říci na závěr? Díky Kokešovi za uspořádaný parádní koncert, kapelám, že dojely a byly parádní, a snad příště u dalších legend.

Nail

Tento příspěvek zařazen v rubrice Akce, kulturní, Olomoucký. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam