Uctění 600. výročí památky mistra Jana Husa – 5. července 2015, Husinec

P7050455Je již dlouholetou tradicí, že se v podvečer upálení Mistra Jana Husa, schází v Husinci zástupci Svornosti, aby uctili památku tohoto velkého muže. Ani při letošním 600. výročí to nemohlo být jinak.  Příležitost navštívit rodnou obec, připojit se ke smutečnímu průvodu si naši členové, kteří dorazili doslova ze všech koutů republiky, nenechali uniknout.
Kromě tradičního průvodu a pietního aktu, byla letošní vzpomínka obohacena o prohlídku nově zrekonstruovaného Centra Mistra Jana Husa a navštívení památné Husovy lípy, kterou v prostoru Husova památníku, jako společný projekt vysadili a slavnostně odhalili zástupci Svornosti a Církve československé husitské, již na konci května 2015.

Smuteční průvod byl v letošním jubilejním roce ozvláštněn husitskou družinou a v cíli u Husova rodného domu, slavnostním ohňostrojem u paty velkého kalichu symbolizujícího 600. výročí upálení Mistra Jana z Husince. Po této oficiální části se členové Svornosti vrátili zpět k soše Jana Husa. Zde předseda Svornosti David Kohut, položil smuteční věnec a místopředseda Svornosti Aleš Procházka poděkoval přítomným za účast a důstojnou připomínku památky Mistra Jana Husa.

Tento příspěvek zařazen v rubrice Akce, Jihočeský, Kraje, společenské. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam