Svornost: Za svrchovanost!

svrchovanost-svornostKdyž se Češi v roce 2003 rozhodovali v referendu o přistoupení do EU, tak velká část z nich měla nerealistická očekávání, postavená na slibech tehdejších politických představitelů a kampani, která nenabízela žádné alternativy.
Členství přineslo obrovské množství financí z fondů EU, Schengenský prostor, ale na druhé straně také plýtvání penězi, které musel jiný občan EU vydělat a zdanit, ztrátu kontroly nad tím, kdo se pohybuje na našem území a především neuvěřitelný nárůst byrokracie a arogance z institucí EU. Odchod Velké Británie z EU ukazuje, i těm nejzatvrzelejším zastáncům členství, že zde existuje reálná alternativa.

Požadujeme tedy vypsání referenda za znovunastolení plné svrchovanosti České republiky – odchod z Evropské unie.

Svornost je ve svém postoji k členství v Evropské unii konzistentní – jako důkaz překládáme naše stanovisko z roku 2011:
SVORNOST má odmítavý postoj k členství naší země v Evropské unii. EU považujeme za přebujelý byrokratický aparát, kde nevládnou demokratické mechanismy a kde nikým nevolení úředníci postupně omezují národní suverenitu jednotlivých členských států. Jsme pro vystoupení ČR ze struktur EU anebo její přeměnu v unii národních států založenou jen na ekonomické spolupráci, bez centrálních regulačních nařízení. Odmítáme přistoupení ČR k evropské měnové unii – jsme proti přijetí eura.

Volte #svrchovanost!

David Kohut,
předseda Svornosti

Tento příspěvek zařazen v rubrice naše stanoviska. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam