Sportovní část společného víkendu Svornosti v Českém krasu, 6.-8. července 2012

vikend_brdy_sport_72Celý víkend Svornosti v Českém krasu se nesl ve znamení sportu. Pátek byl věnován těm kolektivně pojatým, jako je fotbal a vodní pólo, sobota potom individuálněji pojaté střelecké soutěži Brdská včelka.

 

Fotbalový turnaj

Pátečního fotbalového miniturnaje se zúčastnili hned čtyři týmy – Brdy, Plzeň, jižní Čechy a Slezsko. Podle předpokladů byl největším favoritem domácí tým, kterému měl asi nejvíce ztížit cestu za „titulem“ výběr ze západočeské metropole. První kolo se vyvíjelo podle očekávání, oba favorité si hladce poradili se svými soupeři. Slezsko prohrálo i díky vlastnímu gólu a jak se v průběhu turnaje ukázalo, nebyl zdaleka poslední J. Jihočeši naopak předvedli maximální efektivitu a z minima šancí vytěžili dvě branky, chvilku dokonce byli ve vedení.

Plzeň – Slezsko 4:0
Brdy – jižní Čechy 3:2

V dalším kole už na sebe narazili oba favorité. Přestože výsledek vypadá celkem jednoznačně, byl plzeňský výběr tuhým soupeřem s řadou nebezpečných šancí. Bohužel po smolně obdrženém gólu byl nucen trošku otevřít hru a to byla voda na mlýn rozjeté brdské mašině. Souboj Jihočechů se Slezany byl hodně bojovný, místy nepřesný, ale opět pomohl vlastní slezský gól.

Plzeň – Brdy 0:3
Jižní Čechy – Slezsko 3:0

Před posledním  kolem bylo již prakticky rozhodnuto o vítězi i poraženém a rozhodnout se mělo o dalších medailových příčkách. Brdy deklasovaly výběr z východu republiky rozdílem třídy a nebyli by to Slezané, kdyby kromě vstřelené branky nepřidali další dva vlastní góly. Naopak v dalším zápase favorit Plzeň sice opticky na hřišti dominoval, nepustil prakticky Jihočechy k žádné nebezpečnější akci a celý zápas bušil do obrany soupeře. Bohužel Plzeňácí neproměnili ani jednu z mnoha příležitostí a kvůli horšímu skóre nakonec obsadili až třetí příčku, Jihočeši mohli slavit svůj historicky největší fotbalový úspěch.

Brdy – Slezsko 10:1
Plzeň – jižní Čechy 0:0

Celkové pořadí

1. Brdy 9 bodů 16:1
2. Jižní Čechy 4 body 5:3
3. Plzeň 4 body 4:3
4. Slezsko 0 bodů 1:17

vikend_brdy_sport_35vikend_brdy_sport_36vikend_brdy_sport_37vikend_brdy_sport_39

 

Zápas vodního póla

Pro zpestření večera jsme využili místní hasičské nádrže a uspořádali klání v celkem neobvyklém sportu, ve vodním pólu. Nastoupili proti sobě dva výběry – „Východ“ složený z kluků ze Slezska a části Brd a „Západ“ složený z druhé půlky Brd a Plzeňáků. Jihočeši dali tentokrát přednost fandění od grilu.

Je třeba přiznat, že vodní pólo je sport velmi, ale opravdu velmi fyzicky náročný a drtivá většina z nás po zápase sotva vylezla z vody. Zábava to byla ovšem perfektní. Svébytná interpretace pravidel jistého člena týmu „východ“ byla neustále cílem vtipů nejen ze soupeřova tábora. Doporučujeme vyzkoušet si na podobných akcích i takové netradiční sporty jako je například vodní pólo, užijete si velkou porci zábavy a zároveň dáte vyniknout i jinak nadaným sportovcům, protože nejen fotbalem živ je člověk.

Východ – Západ 12:10 (8:5)


Brdská včelka

Sobotním hřebem sportovní části víkendu pak byla střelecká soutěž ve Zdicích Brdská včelka.

Turnaje se zúčastnilo celkem 16 soutěžících obojího pohlaví. Soutežilo se v různých disciplínách a střílelo z různých zbraní.

První disciplínou byla „mířená“ střelba z malorážky – 10 ran v leže a 10 ran v kleče, výsledek obou sčítal. Druhou byla střelba z pistole na terč ve vzdálenosti 20m (10 ran) a na lízátka na 18 metrů (12 ran). Lízátka jsou slangový výraz pro terč, jehož jednotlivá ramena s terčíkem se při zásahu otočí. Pro určení celkového pořadí se sčítala procentuální úspěšnost z lízátek s výsledkem „mířené“. Třetí disciplínou pak bylo sestřelení čtyř terčů malorážkou v co nejrychlejším čase. Tato soutěž probíhala formou souboje mezi dvěma střelci, dále postupoval samozřejmě ten rychlejší.

vikend_brdy_sport_46vikend_brdy_sport_47vikend_brdy_sport_57

Výsledky

Pořadí pistole:

1. Kuba (Plzeň) 187
2. Zdeněk (Brdy) 128
3.-4. Honza (Plzeň), Jirka (Slezsko) 111
5. Maják (Plzeň) 103
6. Dáša (Plzeň) 93
7. Petr (Brdy) 86
8. Sláva (Brdy) 84

vikend_brdy_sport_76vikend_brdy_sport_78vikend_brdy_sport_83

Pořadí malorážka:

1. Jirka (Slezsko) 98
2. Kačka (Brdy) 95
3. Honza (Plzeň) 93
4. Sláva (Brdy) 85
5. Kuba (Plzeň) 80
6. Aleš (jižní Čechy) 76
7. Zdeněk (Brdy) 70
8. Maják (Plzeň) 66

vikend_brdy_sport_69vikend_brdy_sport_70vikend_brdy_sport_71

Pořadí souboje:

1. Kuba (Plzeň)
2. Maják (Plzeň)
3. Kačka (Brdy)
4. Tomáš (Plzeň)
5.-8. (ostatní osmifinalisté) – Adam (Slezsko), Aleš (jižní Čechy), Sláva (Brdy), Robin (Slezsko)

Souboje v malorážce se všem líbili asi nejvíce, všichni jsme si při něm užili velkou porci legrace a velkého přátelského hecování.

Celkové pořadí jednotlivců:

1. Kuba (Plzeň)
2. Jirka (Slezsko)
3. Maják (Plzeň)
4. Kačka (Brdy)
5. Honza (Plzeň)
6. Sláva (Brdy)
7. Zdeněk (Brdy)
8. Aleš (jižní Čechy)

vikend_brdy_sport_92vikend_brdy_sport_94

Vítězové celého turnaje byli dekorováni před nastoupenou jednotkou a součástí bylo i předání zasloužených medailí.

Ve střelbě si podle očekávání nejúspěšněji vedli Plzeňáci, což se logicky dalo vzhledem k největším zkušenostem očekávat. Přesto se našlo několik překvapení, třeba výsledky Jirky ze Slezska byly nad očekávání i vzhledem k faktu, že střílel poprvé v životě. Zároveň svým výkonem posunul svůj region i v celkovém hodnocení o stupínek výše. Taky výkon Kačky z Brd byl velmi dobrý, drobná štíhlá slečna ukázala, že se neztratí ani v konkurenci pořízků z Plzně, bronzová medaile ji utekla jen o pomyslný chloupek.

Celkové pořadí dle regionů
1. Plzeň
2. Brdy
3. Slezsko
4. Jižní Čechy

Doufáme, že podobná akce nebyla poslední, sport je pro aktivní mladé lidi určitě tím nejlepším prostředkem jak utužovat přátelství a soudržnost.

(cw, zd)

Tento příspěvek zařazen v rubrice Akce, Kraje, sportovní, Středočeský. Bookmark the permalink.

2 Responses to Sportovní část společného víkendu Svornosti v Českém krasu, 6.-8. července 2012

  1. admin says:

    Ano, technická chyba při přenosu dat z papíru. Samozřejmě, opraveno. Za pochybení, které se stává maximálně jednou za 10 let se tímto omlouváme.

  2. Kuba says:

    Hezký článek, skoro tak to bylo, jen bych upřesnil, že zmiňované souboje s malorážkou jsem vyhrál JÁ Kuba ;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam