Spolupracovník Svornosti oceněn – Český patriot 2012 – 6. prosince 2012, Praha

CP-09-01Ve čtvrtek 6. prosince byly v Praze předány ceny Český patriot 2012, které uděluje v devíti kategoriích Asociace nositelů legionářských tradic za dobrovolnou a neziskovou práci v oblasti výchovy k vlastenectví a zachování historických tradic české společnosti. Cena za celoživotní dílo byla udělena píseckému rodákovi panu Richardu Prausovi, který se jako amatérský historik především specializuje na osvobození jihozápadních Čech spojeneckými armádami v roce 1945. Díky jeho iniciativě byl v Písku postaven památník americké armádě u školy TGM na Pražském předměstí a byl zakladatelem i předsedou sdružení BUDDIES of the 4th Armored Division v Písku.

Měli jsme tu čest být osobně přítomni, když Richard Praus převzal skleněný artefakt v barvách české trikolory se svým jménem z rukou náměstka ministra obrany pro personalistiku Ing. Michaela Hrbaty a osobně mu pogratuloval i náčelník generálního štábu Armády ČR genpor. Ing. Petr Pavel.

Věříme, že tímto slavnostním aktem celoživotní dílo Richarda Prause ještě nekončí, že bude i nadále spolupracovat s občanským sdružením Svornost a podílet se na zachování historických tradic a vlastenectví v Písku i v celých jihozápadních Čechách.

Za BUDDIES Písek – Roman Drašnar
a Svornost RO jižní Čechy – Aleš Procházka


Tento příspěvek zařazen v rubrice Akce, hl.m.Praha, Kraje, společenské. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam