Rudolf Beran v Senátu, 5. března 2014 – Praha

SAM_0437V Senátu Parlamentu České republiky ve středu 5. března 2014 byla slavnostně zahájena výstava „Rudolf Beran a Strakonicko“. Na vernisáži, které se zúčastnilo zhruba 60 lidí, vystoupil s úvodním slovem senátor Miroslav Krejča.
Na jeho slova navázala Valérie Zawadská, jenž zarecitovala báseň Přemka Kociána „Rudolf Beran nevinně trpěl“ a zástupce pořadatelské organizace František Sáček ze Selské jízdy Jana Žižky z Trocnova. Projevy zakončil bývalý senátor za Strakonicko Josef Kalbáč, který zmínil Beranovu obětavost pro Československo v době, kdy ho téměř veškerá politická elita opustila. Celou slavnost doprovázely libé tóny v podání hudebního sboru čs. obce sokolské.
Kromě významných hostů, zástupců sborů Selských jízd, Svornosti, Sokola, byl vernisáže přítomen i Jaroslav Burianec, autor knihy „Rudolf Beran, oběť komunistické msty“, který se již dlouhá léta snaží o plnou rehabilitaci Rudolfa Berana.
Na úplný závěr, byli přítomní vyzváni k připojení svého podpisu k petici za úplnou rehabilitaci Rudolfa Berana.
Svornost, s dovolením Selské jízdy Jana Žižky z Trocnova, tuto petici předkládá i svým čtenářům. Petiční arch ke stažení zde.

(ap)

Tento příspěvek zařazen v rubrice Akce, hl.m.Praha, Kraje, společenské. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam