Protest proti uloupení Kosova Srbsku – 15. února 2014, Praha

demo-kosovo-2014_praha_3Svornost a zejména její plzeňská regionální organizace dlouhodobě podporuje aktivity Sdružení přátel Srbů na Kosovu týkající se podpory zbytků původního srbského obyvatelstva. Solidaritu vyjadřujeme nejen svou účastí na veřejných shromážděních, jako tomu bylo i letos, ale i podporou charitativních akcí a naši členové dokonce Kosovo navštívili.
Letošní akci podpořilo několik politiků i veřejně známých osob. Vystoupili jako tradičně poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD), senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši), režisér Václava Dvořák, redaktor Parlamentních listů Radim Panenka, politolog Daniel Solis, aktivista Jan Zorbič (Evropská fronta solidarity pro Kosovo). Demonstraci podpořilo množství občanů z různých částí politického spektra. Na večerním posezení se ukázal i bývalý ministr zahraničí Jan Kavan.
Připomínka temného výročí vyhlášení Kosova samostatným státem dne 17. 2. 2008 je důležitá. Tento akt považujeme za hlubokou nespravedlnost na srbském národě. Důvod ochrany obyvatel albánské národnosti byl pouhou zástěrkou pro mocenské hrátky velmocí. Pseudostát fungující jen díky zahraniční pomoci a mezinárodnímu organizovanému zločinu, provádějící rozsáhlé etnické čistky na veškerém nealbánském obyvatelstvu podle našeho názoru do Evropy nepatří.
Naše sdružení podporou dnešní akce dává tímto jednoznačně najevo svůj názor, že KOSOVO JE SRBSKO! (snb)

This entry was posted in Akce, hl.m.Praha, Kraje, Plzeňský, společenské and tagged . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam