Pohřeb pana Milana Paumera

Milan PaumerDnes se na nádvoří poděbradského zámku sešly stovky lidí, aby zde uctily památku dne 22. července zesnulého hrdiny a jednoho z čelních představitelů třetího odboje, pana Milana Paumera. Mezi nimi i několik členů občanského sdružení Svornost z Hradce Králové.

Obřad, který začal ve dvanáct hodin, se konal v síni městského divadla, avšak s ohledem na přání rodiny se jej mohli zúčastnit jen přímo pozvaní. Stovky ostatních, kteří přišli uctít osobnost tohoto výjimečného muže, proto poslouchali jednotlivé projevy nad rakví zesnulého z nádvoří poděbradského zámku z reproduktorů.

Obřad samotný proběhl důstojně, byly vzpomenuty významné okamžiky Paumerova života, přičemž důraz byl kladen na jeho odbojovou činnost ve skupině bratří Mašínů, jeho činnost v americké armádě a osvětová činnost po návratu do vlasti v roce 1991, které se aktivně věnoval až do své smrti. Řečníci vyzdvihli jeho ryzí povahu a boj za svobodu, který mu byl vždy bližší než vlastní pohodlí a klid a kterému neváhal obětovat vlastní život.

Zároveň byla také připomenuta krutá tendence činit z tohoto hrdiny vraha, za což můžeme poděkovat stále živé komunistické propagandě, obavám a neochotě chápat skutečnost v jejím pravém světle.

Čest jeho památce!

Jakub Hlávko


Tento příspěvek zařazen v rubrice domácí. Bookmark the permalink.

One Response to Pohřeb pana Milana Paumera

  1. PAVEL "P" KRÁL says:

    Tak jest! Hezky napsáno. Souhlas. Víc takových.
    PAVEL „P“ KRÁL, Svornost (Písek)
    P.S. Jen škoda, že se nechtějí vrátit do ČR bratři Mašínové. Jejich důvod mi přijde poněkud passé…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam