Pietní akt za oběti bombardovaní Srbska v roce 1999 – 24. března 2011, Praha

zapálené svíčky za oběti bombardováníDne 24.3.2011 ve 20:00 se před srbským velvyslanectvím opět konal pietní akt pořádaný občanským sdružením Přátele Srbů na Kosovu, kdy jsme si společně připomněli oběti „humanitárního bombardování“, jak tento bezprecedentní akt agrese ze strany NATO eufemisticky nazval exprezident Václav Havel. Za Svornost se této akce zúčastnili tradičně příslušníci plzeňské a hradecké organizace.

Jako první měl proslov pan poslanec Jaroslav Foldyna, který mj. připomněl, že názor vlády nereflektoval s názorem českého lidu a odsoudil toto zbabělé chování tehdejšího vedení naší země. Následoval projev pana režiséra Dvořáka a zapálení svíček za oběti. Jako výraz uznání a v duchu slovanské vzájemnosti jsme byli pozváni na půdu velvyslanectví Republiky Srbsko a přijati samotnou velvyslankyní Její Excelencí paní  Majou Mitrović.

Následný rozhovor se nesl ve velmi přátelském duchu, kde jsme s paní velvyslankyní probírali problematiku Kosova, další připravované projekty pana režiséra Dvořáka a přišla i zmínka o pivovarnické tradici, kterou do Bělehradu přinesli právě naši krajané. Na závěr paní velvyslankyně poděkovala za podporu a projev sounáležitosti se srbským národem a vyzdvihla účast mladých lidí na celé akci. Poctěni návštěvou na velvyslanectví jsme se s pořadateli akce přesunuli do nedaleké restaurace, kde jsme dále diskutovali a prohlubovali přátelství s lidmi, jimž není osud našeho bratrského národa lhostejný. Doufám, že příští rok se ve zdraví opět setkáme a opět společně vzpomeneme na příkoří činěná Srbům, národa, který se nás v minulosti již tolikrát zastal, a proto je na místě rozloučit se legionářským heslem VĚRNOST ZA VĚRNOST!

Petr Tuček


Tento příspěvek zařazen v rubrice Akce, hl.m.Praha, společenské. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam