Mgr. Petr Svoboda: Somálský (ne)vděk

somalciPodle tiskové agentury AP zabavili 21. srpna islámští ozbrojenci v Somálsku na trhu v Mogadišu potraviny od Světového potravinového programu (WFP), který zajišťuje distribuci potravin v této oblasti a spálili více než 500 pytlů pšenice a kukuřice.

Šejk Ali Mohamed Husajn, vůdce militantní skupiny al-Shabab tvrdil, že potravinám vypršela exspirace. Přímo to komentoval slovy „… budeme kontrolovat, co je na trzích, abychom chránili zdraví našich lidí“ (!). Mluvčí WFP sdělil, že jejich organizace nedistribuuje expirované potraviny.

Fotografie z likvidace ukázala, o co vlastně jde. Pytle s pšenicí byly označeny americkou vlajkou a razítkem USAID, ostatní byly označeny Světovým potravinovým programem. Jiná fotografie pak ukazovala údajně zkaženou kukuřici. Již v minulosti byla často potravinová pomoc zabavována různými somálskými frakcemi a prodávána na trzích, popř. distribuována přímo bojovníkům a jejich rodinám.

Vzhledem k rostoucímu bohatství vyplývajících z pirátství, které se přes částečné úspěchy mezinárodních sil stále nedaří eliminovat, dnes již potravinovou pomoc nerozkrádají, ale demonstrativně pálí. Somálci jsou schopni konzumovat snad vše, za zmínku stojí například speciality ze zkaženého skopového mozku, pro Evropana naprosto nepoživatelné, a najednou jim vadí údajně prošlé potraviny. Důvodem je spíše americká vlajka na pytli a negace západu a jeho hodnot jako takových. Proč stále euroatlantická civilizace pomáhá někomu, kdo ji chce zničit a o jeho pomoc vůbec nestojí? Navíc, když se jejich vděk projevuje vražděním námořníků u somálských břehů či policistů ve Francii. Nezapomeňme, že poslední pokus zavraždit Salmana Rushdiho provedl opět Somálec.

Je na pováženou, že podobné zprávy se do našich medií vůbec nedostanou. Přeci jen zřejmě není dobré poukazovat na neintegrovatelnost muslimských přistěhovalců v Evropě v době, kdy se hovoří o jejich redistribuci do všech zemí EU, tedy i do České republiky. Podporovat přistěhovalectví nevzdělaných osob z třetího světa nemá pro naši zemi naprosto žádný přínos, byť se nás někteří snaží přesvědčit o opaku.

Tento příspěvek zařazen v rubrice názory. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam