Koncert a společenský večírek – Plzeň, 28. dubna 2012

koncert-a-vecirek_duben2012_06Naše sdružení se na veřejnosti prezentuje různými výlety, výstavami, přednáškami i sportovními akcemi. Členové našeho sdružení se ovšem rádi setkávají i jen tak nebo při příležitosti nějaké zábavné kulturní akce. Nedávno jí byl i plzeňský koncert hned několika oblíbených streetpunkových uskupení v Plzni na Božkově 28. dubna 2012.

Celkem vystoupilo několik kapel z ČR i hosté ze zahraničí. Pežot, frontman kapely Pilsner Oiquell, věnoval přítomným členům Svornosti, kterých byla dobrá třetina publika, píseň Starý časy. Určitě bych pak pochválil kluky z polské Rewizje, kteří předváděli slušnou show, stejně tak uskupení 3:2 pro MH, které dostávalo diváky do  varu.

Setkání u hudby a (ne)alko nápojů, jsou výbornou příležitostí jak utužovat přátelství a to nejen v rámci naší plzeňské regionální organizace, která měla – jak už tomu v případě koncertů na Božkově bývá – velmi hojnou účast . Tentokrát přijeli i naši nejbližší kamarádi (a samozřejmě kamarádky) z pražské Svornosti i Strakonic. Společně jsme probrali zážitky z posední doby, plány do budoucnosti a popovídali si i o starostech všedního dne. Další se aktivně věnovali i křepčení pod pódiem. Zábava se protáhla až do pozdních nočních hodin

Je třeba ukázat, že vlastenectví není jen o vážných tvářích při pietních aktech u nejrůznějších pomníků, které mají samozřejmě také velký význam, ale i bohatý společenský a kulturní život. Stejně jako nejrůznější slavnosti za první republiky, jsou podobné akce i dnes nezastupitelné při vytváření ducha pospolitosti při společné a uvolněné zábavě v kruhu stejně smýšlejících přátel.

Tento příspěvek zařazen v rubrice Akce, Kraje, kulturní, Plzeňský, společenské. Bookmark the permalink.

8 Responses to Koncert a společenský večírek – Plzeň, 28. dubna 2012

 1. admin says:

  Tuto diskuzi ukončuji, pokud máte potřebu diskutovat odkazuji Vás na libovolné fórum.

 2. woodman says:

  Bavíme se o The Oppresed – tato kapela se angažuje v aktivitách proti rasismu a nacismu. Nejsou a sami se nepovažují za antifa, pouze antifa akce podporují (tak se sami vyjadřují v rozhovorech).Svornost je sdružení antifašistické, což jsou jisté styčné body a není třeba se vůči The Oppresed vyhraňovat.
  Co se týká krajně levicového extremismu, nikdo tady nenosí trička antifa a nepodporuje a neschvaluje aktivity KSM. Tolik k demagogickému výlevu Bludičky, která nemá s uvedenou akcí vůbec žádnou spojitost.
  Když to shrnu tak nás v Plzni celkem nezajímá co dělají a co si myslí salonní fašisti z Brna.

 3. Bludička says:

  woodman: Proč? Pokud Vám to nepřijde divné, pak to mám chápat tak, že za nebezpečný považujete krajně pravicový extremismus, krajně levicový Vám není proti mysli? Extremismus tak jako tak je za hranou ústavního rámce. Tudíž se můžete obejmout z jedné strany s člověkem v tričku Oppressed a z druhé strany třeba s někým ve značce Eighty Eight. Bravo!

  kaffu: Důležitý je člověk? Pobavíš se o názorech jak s náckem, tak antifákem?

  Souhlasím se sirpetr, Svornost se tu prezentuje jako tolerantní k levicovému extremismu, tedy k něčemu, co odporuje ústavnímu pořádku ČR (stejně jako ten mladík se symbolikou nacistického Německa na tričku).

 4. sirpetr says:

  Tady nende o lustraci či nelustraci triček na konzertě. Tady jde o to, jak se prezentuje Svornost na svých oficiálních stránkách. Kapely Rozprd a Oppressed otevřeně propagují tzv. antifa, AFA ap. Tedy spolky extremistické. Pokud ovšem chce být Svornost s tímto spojována, pak to také o něčem svědčí.

 5. kaffu says:

  woodman:
  to je dost něco jiného. Krom toho, že to je kolaborantské, tak to i porušuje zákony platné v ČR. Tudíž nepřijatelné.

 6. woodman says:

  kaffu: třeba tenhle hodnej kluk, že? http://www.antifa.cz/obrazky_text/ds/brno_civil.jpg
  sirpetr: říká někdo kdo se na koncertech paktuje s chlapci ve značce Thor Steinar? Přece nebudeme perlustrovat další návštěvníky koncertu, ne? Alespoň si u nás nezpíváme „Od Žiliny iďe vlak…“ Proč bych jako odpůrce nácků měl mít s The Oppresed problém?

 7. kaffu says:

  Důležitý je jaký je to člověk a ne jaké má tričko ;)

 8. sirpetr says:

  Oppresed? Rozpor? Co tak ještě triko Antifa? Velmi zajímavý kruh stejně smýšlejících přátel.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam