Darování krve – květen 2011, Plzeň

darovani-krve_plzen_kveten2011_2Krev je nejcennější tekutina, kterou nelze ničím nahradit, přitom její spotřeba je v nemocničních zařízeních trvale vysoká. Členové a příznivci naší regionální organizace v Plzni se proto tento měsíc rozhodli nepatrně přispět pomocí, kterou sami mohou jednou potřebovat. Dárcovství krve je záslužná aktivita, nikomu neublíží poskytnout ze svých zdrojů oněch 470 ml a pomoci tak vážně nemocným či zraněným spoluobčanům, kteří transfúzi nutně potřebují.

Několikrát jsme proto navštívili místní transfuzní stanici a do dnešního dne darovali několik litrů krve. Akce začala 12. května 2011, kdy si první čtyři členové a příznivci našeho sdružení nechali „pustit žilou“. Další potom následovali jednotlivě nebo v menších skupinkách v průběhu celého měsíce. Pro mnoho z nás to je běžná rutina, protože patříme mezi bezpříspěvkové dárce krve, pro jiné to byla premiéra a nová zkušenost.

Je škoda, že ne všichni členové mohli krev darovat, i když chtěli. Někteří hoši jsou jako „obrázek“ a to na odběru neradi vidí, no a pár našich tvrdých boxerů a thajských boxerů je v ringu sice jako skála, ale při pohledu na injekci bohužel upadají do bezvědomí.

Darování krve je nejjednodušším způsobem pomoci a zvládne to opravdu každý zdravý člověk. Připojte se k nám i Vy…

RO západní Čechy

Tento příspěvek zařazen v rubrice Akce, dobročinné, Kraje, Plzeňský. Bookmark the permalink.

3 Responses to Darování krve – květen 2011, Plzeň

 1. Cornwael says:

  Tohle tričko už bohužel k dispozici není, série byla již rozebrána. Uvažujeme o výrobě jiných tématických triček.

 2. David says:

  Nějaká trička budou k sehnání v Husinci.

 3. Paco says:

  taky bych jednou rád daroval =)

  P.S. dalo by se někde sehnat to triko?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam