Členové Svornosti oceněni – 28. 6. 2012, Písek

10-Ales Prochazka a Lukas Nebes z Svornost RO jizni CechyPředsednictvo Asociace nositelů legionářských tradic, o. s., se rozhodlo předat naším dvěma členům – Lukáši Nebesovi a Aleši Procházkovi  z regionální organizace Svornosti v jižních Čechách – pamětní medaili k 70. výročí operace Anthropoid za jejich práci pro zachování paměti národa v oblasti novodobé české historie.

Slavnostní předání medailí proběhlo ve čtvrtek 28. června 2012, v Seniorském domě v Písku. Mezi dalšími oceněnými byli mj. i por. Josef Adámek (tankista od Dunquerke), Roman Drašnar (Klub Buddies of the 4th Armored Division Písek), pplk. Josef Jonák (Klub vojenských důchodců), nprap. František Rybák (Vojenské sdružení rehabilitovaných) či pan Ing. Jaroslav Pospíšil (Společnost pro dobré soužití).

Pamětní medaile k 70. výročí operace ANTHROPOID je vyrobena z antického bronzu, průměr 38 mm, tloušťka 3,5 mm, jedná se o limitovanou sérii. Prvními oceněnými byli 7. června 2012 zástupci Památníku Lidice, při vernisáži výstavy PhDr. Eduarda Stehlíka „České stopy ve Skotsku“. I sdružení SVORNOST by chtělo oceněným, a to nejen z vlastních řad, poblahopřát a poděkovat jim za jejich práci.

(snb)

Tento příspěvek zařazen v rubrice Akce, Jihočeský, Kraje, společenské. Bookmark the permalink.

2 Responses to Členové Svornosti oceněni – 28. 6. 2012, Písek

  1. Sněhulák says:

    Kaffu: Děkujeme! :-)

  2. kaffu says:

    Gratuluji kluci! Zasloužíte si to!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam