Boxerské klání Plzeň vs. Brdy – 24. března 2012, Plzeň

box_brezen-2012_plzenSobota 24. března byla ve znamení sportu. Většina členů Svornosti v Plzni i obecně jsou aktivní sportovci a není na škodu občas poměřit síly i jinak než tradičními fotbalovými turnaji. Tuto sobotu se uskutečnil přátelský zápas v boxu mezi předsedou domácí regionální organizace Svornosti v Plzni a jeho vyzyvatelem předsedou z RO Brdy. Oba borci samozřejmě patří do nejvyšší váhové kategorie nad 91 kg, tj. supertěžká váha a tomu odpovídal samozřejmě i trošku statičtější styl než předvádějí soudruzi na Kubě. Zápas byl domluven na 6 kol.

Vlastnímu hřebu odpoledne předcházel zahřívací zápas dalších domácích borců, přestože ani jeden není boxer (jeden se věnuje izraelské Krav Maga a druhý thajskému boxu) podali zarputilý výkon s řadou hezkých technických kombinací.

Hlavní souboj byl vcelku veselou záležitostí. Reprezentant Brd s menší hmotností přistoupil k zápasu o poznání aktivně a kroužil kolem pasivnějšího plzeňského předsedy jako rozčílená vosa, předváděl divoký box s nulovou defenzivou. Naopak Plzeňák měl na své straně jak mírnou výškovou a váhovou převahu tak i předváděný box byl o poznání vyspělejší. Zabezpečená obrana a z ní vedené tvrdé kontry slavily úspěch. Po dvou počítáních obdržel předseda RO Brdy v polovině pátého kola tvrdé údery na žebra, čímž se mu obnovilo staré zranění a zápas byl ukončen KO ve prospěch domácího borce.

Sport je nedílnou a důležitou součástí života každého správného vlastence, branné sporty obzvlášť. Zocelují ducha a činí člověka cílevědomým a zodpovědným, jen silní mohou bránit v případě ohrožení své bližním.

(cw)

Tento příspěvek zařazen v rubrice Akce, Kraje, Plzeňský, sportovní. Bookmark the permalink.

One Response to Boxerské klání Plzeň vs. Brdy – 24. března 2012, Plzeň

  1. sirpetr says:

    A nemohl to napsat někdo mimo řady přímých aktérů? :P

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam